Ülesöömine, kolmas viiest viisist kuidas loodus seda soodustab

Ülesöömine, kolmas viiest viisist kuidas loodus seda soodustab

Kolmas huvitav põhjus, miks loodus tahab, et Sa üle sööksid.

Tänapäeval ei pea toitu küttima ega metsast korjama, piisab kui lähed toidupoodi ja seal on tohutu valik.

Kui sa sööd väga palju erinevaid toite, siis sinu isu ei kahane, vaid suureneb! Igakord kui sa sööd midagi uut, proovid uut tekstuuri ja uut maitset, sa taas stimuleerid oma söögiisu. Ja ma tean, et Sa tead seda, sest me kõik oleme istunud jõulusöögi lauas ja öelnud: appi, mu kõht on nii täis, et ma ei jaksa enam ampsugi süüa ja siis perenaine ütleb, aga mul on teile veel seda tumeda shokolaadiga piparmündi-vaarika juustukooki pakkuda. Mul on veel soolase karamelli koorejäätist ja sööme kõik lihtsalt hästi natuke seda. Ja Sa võtadki vaid lusikatäie ja siis teise lusikatäie ja siis Sa vajad veel ühte lusikatäit ja korraga on jäätis otsas. Ülesöömine, kui toiduvalik on suur, on evolutsiooniline seadistus, sest aastasadu tagasi inimese elu sõltus sellest, kui palju ta süüa sai. Kui valik oli suurem, siis Sa söödi veel ja veel.

Kui keegi on vaadanud selliseid hirmsaid võistlusi, kus eesmärk on süüa 100 keedumuna või 100 hotdogi ja võistleja ei suuda enam vaadatagi hotdogi poole, siis keegi annab talle virsiku või vaarikajäätist või küpsise ning peale teistsuguse toidu söömist tuleb võistleja isu tagasi. Seega suur valik paneb sind rohkem sööma. Suur valik, paneb sind kuni 75% rohkem sööma. Sa võid mõelda, et see pole siiski nii, kuid katseta järgmist. Tee puuvilja salat, pane sinna õunu, apelsine ja viinamarju ja vaata kui palju sa sööd. Ja siis tee veel teine salat ja pane sinna õunu, apelsine, viinamarju, banaane, pirne, vaarikaid, mustikaid ja lisa kiivit ka ja vaata kui palju sa sööd. Märka, Sa sööd rohkem. Sa kindlasti peaksid sööma laia valikut erinevaid toiduaineid, kuid mitte iga toidukorra ajal.

Sa ei pea igasse salatisse panama pähkleid, seemneid, kana, avokaadot, tomatit, kurki, ube ja kolme sorti kastet, sest seda on liiga palju. Vali iga toidukord teha 4-st erinevast koostisosast ja söö erinevat toitu iga toidukorra ajal, kuid vali mitte süüa palju erinevaid koostisosasid ühe toidukorra jooksul.

Meie toidukorrad on maitsetega üleujutatud. MacDonaldsis pakutakse sulle iga toidukomplektiga saia, burgerit, kurki, salatit, tomatit, juustu, kastet, majoneesi. Nad panevad nii palju erinevaid koostisosasid eelvalitu toidukomplekti kui saavad, sest nad teavad, mida rohkem maitseid ja tekstuure, seda rohkem sa sööd, mitte vähem.

Registreeru uudiskirja saajaks, jäta selle blogi alla oma e-kirja aadress paigas “Liitu uudiskirjaga” ning järgmine blogipostitus saabub sulle e-kirjaga.

Vajuta nuppu “Broneeri aeg” ja vali endale sobiv aeg, et Virtuaalsel kohvipausil rääkida Sulle sobivast kaalulangetuse kavast või tervislikust toitumisest.