Leia oma energia võimendaja ja lase lahti energia varastajast

Leia oma energia võimendaja ja lase lahti energia varastajast

Mis on üks suurimaid energia varastajaid?

Minevikus elamine.

Kui räägin inimestega, kes soovivad oma olukorrale lahendust ja sageli on selleks enesekindluse puudumine, suur väsimus, ärevus, depressioon, jõuetus teha tegevusi, mis tegelikult ellu hea muutuse toovad, siis iga kord tuleb teemaks palju kurbust, üksindust, hüljatust, hirmutamist ja naeruvääristamist minevikus. Kõik mineviku valu on inimesega kaasas, sügavalt tema sees. Sündmused on ammu möödas, kuid inimene endiselt mõtleb nende peale ja seega elab sellise kergemas versioonis neid uuesti läbi. Kui parasjagu mõelda minevikule või rääkida kellelegi, kui palju halba minevikus juhtus, kas see annab energiat, et reipalt sporti teha või midagi uut õppida või kasvõi sõpradega suhelda? Ilmselt mitte.

Minevikus elamine tähendab, et olevikus on kehv olla ja tulevik ei ole parem, kuid sinu tulevik vajab sind, mitte minevik.

On väga inimlik rääkida, mis on juhtunud, kuid ühe ja sama kurva jutu rääkimine hoiab seda sündmust vaid elus ja midagi ei muutu. See nõiaring tuleb peatada ja ennast olevikku tuua, sest kogu elu juhtub vaid olevikus.

Kuidas aidata endal hetkes olla?

1. Alustuseks peab märkama, et mõte on vales suunas uitama läinud ja selle indikaatoriks on kehv enesetunne. Nii kohe kui märkad, et sa tunned ennast kehvasti, siis mõtle, aga mida sa just äsja mõtlesid ja 100%-i 100-st mõte ei olnud toetav ja rõõmustav. Meie mõtted ei ole reaalsus ega tõde, kuigi nad võivad nii tunduda, sest nad on ju meie mõtted, kuid see ei ole nii. Me ei pea uskuma ühetegi mõtete, mis ei ole rõõmus ja toetav, sest nad röövivad meie energia. Muidugi on igale olukorrale ka teisi vaatenurki kui viimati mõeldud negatiivne mõte. Kui oled negatiivse mõtte avastanud, siis muuda ta rõõmsaks ja toetavaks. Näiteks:

ma ei julge oma arvamust avaldada → teised kuulavad huviga, milline on minu kogemus

ma ei meeldi teistele → mu siiras naeratus paneb inimesed naeratama ja on hea algus vestluseks

ma ei julge tegutseda, kardan eksida → kõik inimesed, kes tegutsevad, eksivad. Ma kuulun tegutsejate hulka. Kui eksingi, siis saan sellest õppida.

Kui mõte muutub toetavaks, siis muutub ka enesetunne paremaks ja energia tuleb tagasi.

2. Räägi toreda sõbraga, kes on hea kuulaja ja räägi võimalikest lahendustest, palun ära kurda. Võid märgata, et hea kuulajaga koos olles leiad ise lahenduse oma olukorrale. Rõõm mõistmisest, et oled nutikas ja saad ennast aidata, annab energiat.

3. Leia endale mõni tore tegevus, hobi, mida teha, et mitte langeda destruktiivsete tegevuste küüsi nagu ülesöömine, napsitamine, suitsetamine jt. Alustada võid nimekirja tegemisest, mis on toredad tegevused, millega sa tegeleda soovid ja vali esimene välja. Tegutse teades, et mida iganes sa teed, sa muutud selles järjest paremaks. Seni kuni mõtled, mida nimekirja lisada, mine 15 minutiks jalutama. Mõõdukas füüsiline liikumine teeb tuju paremaks ja annab energiat.

Kui siiski sage minevikust mõtlemine ei lõpe ja hetkes olemine on väljakutse, siis kaalu hüpnoteraapiat. Hüpnoteraapia on võimas vahend, et anda minevikule uus ja toetav tähendus, mis lõpetab mineviku kurbuse juurde tagasiminemise.

Vajuta nuppu “Broneeri aeg” ja vali endale sobiv aeg, et saada rohkem infot, kuidas hüpnoteraapia aidata saab.

Registreeru uudiskirja saajaks, jäta selle blogi alla oma e-kirja aadress paigas “Liitu uudiskirjaga” ning järgmine blogipostitus saabub sulle e-kirjaga.